Skip to main content

Декупаж: модне захоплення.


декупаж Займатися творчістю сьогодні цікаво і модно. Куди не глянь кожен другий шиє, вишиває, клеїть і майструє. Непомітно сам спокушати, і ось вже руки чешуться зробити що-небудь гарне і бажано корисне. Починаєш вивчати асортимент магазинів, і розумієш: в'язати складно, вишивати довго, малювати не вмію, та й фантазії замало.

Ось тут і рятує декупаж. Європа давно вже захворіла цим видом рукоділля, і схоже, надовго. На хвилі популярності декупаж увірвався і в нашу країну, і тепер хвилює завзятих рукодільниць і новачків. Що це? Декупаж (від фр. Вирізати) - це вид аплікації. Це не означає, що можна вирізати картинку з журналу, приклеїти, і гордо обізвати «декупажем". Для декупажу використовуються серветки: спеціальні або столові з красивим малюнком. Мета такої аплікації добитися ефекту мальованої фарбами картинки. Найцікавіше, що такий ефект виходить не тільки на твердій поверхні, але і на тканини. Тканина при цьому можна прати й прасувати без шкоди для малюнка.

Де застосовується? Декупажу можна оформити практично все, що підкаже вам ваша фантазія: квіткові горщики, вази, тарілки (декоративні), стакани, обробну дошку (дерев'яну або пластмасову). Можна пошити з простої тканини скатертина і серветки, і оформити в ексклюзивний набір. Мами можуть зробити красиву захист на ліжечко або слинявчик. Можна зробити диванну подушку під ваш інтер'єр. Та хіба мало можна зробити ... Головне, що всі речі виходять красиві і корисні в господарстві!

Скільки це коштує? Цей вид рукоділля досить бюджетний. Первинні витрати невеликі: можна обійтися клеєм і серветками. Можна увійти у смак, докупити фарби, маркери, лаки і д.т. Справа смаку, фантазії і гаманця.

декупаж Це складно? Техніка декупажу дуже проста. Алгоритм такий: • вирізаємо вподобану деталь (або використовуємо серветку повністю); • з серветки знімає верхній шар; • поміщаємо серветку на поверхню; • рясно намазуємо клеєм; • після висихання клею закріплюємо результат за допомогою лаку.

Якщо малюнок простакуватий, доопрацювати його: Домалюйте маркером або фарбами деталі, состарьте за допомогою кракелюра (склад для створення тріщин) і т.д. Сучасні матеріали дозволяють розгулятися навіть самої буйної фантазії.

Детальний огляд ринку матеріалів для декупажу читайте в наступній статті.

декупаж горщикадекупаж
Яндекс.Метрика