Skip to main content

День святого Валентина: традиції святкування Дня святого Валентина


День святого Валентина святкується в Європі з XIII століття, в США - з 1777 року, а в Росії зовсім недавно - з 1990-х рр.. Сьогодні День святого Валентина пішов далеко за рамки чисто католицького свята і став наймасовішим, найулюбленішим у багатьох народів

Свято Дня закоханих, або Дня святого Валентина, і в Європі, і в Америці, і в Росії носить неофіційний і чисто світський характер, а не релігійний, як вважають більшість людей. Але, незважаючи на те, що свято, День святого Валентина, не відзначений червоним у календарі, більшість людей в світі записали його негласно в офіційні торжества.

Відзначати чи не відзначати День святого Валентина - справа індивідуальна. І все ж це хороший привід сказати про свої почуття на жаль, не так-то часто ми про це говоримо вголос. Хоча деякі вважають, що не обов'язково чекати День святого Валентина, щоб освідчитися в коханні і подарувати подарунок, і навіть вважають це свято, в якійсь мірі, штучним.

І все ж День святого Валентина, незважаючи на свою неофіційність, є найулюбленішим святом у багатьох народів, перш за все, саме тому, що в сучасному світі дуже мало говорять про любов. Але один день в році говорять тільки про неї, і це прекрасно.

Багато країн відзначають День святого Валентина, і він вже встиг обрости традиціями, якими наділила його та чи інша країна. Але суть одна: любов - це завжди прекрасно, це завжди свято!

Наприклад, в Італії День святого Валентина називають солодким, бо в цей день безтурботні італійці дарують один одному солодощі. У Франції в День святого Валентина вперше була втілена в життя ідея послань-чотиривіршів. Ще французи проводять різні романтичні конкурси на кшталт конкурсу на найдовшу любовну серенаду.

Японці кілька вдосконалили цей конкурс. У День святого Валентина вони проводять випробування на найгучніше і пристрасне послання. Юнаки та дівчата підіймаються на поміст і кричать звідти по черзі свої любовні зізнання. Крім того, у всіх країнах в День святого Валентина було дуже популярно влаштовувати весілля і вінчатися.

Деякі стверджують, що в День святого Валентина жінка може підійти до вподобаного їй чоловікові і попросити його одружитися на ній, одним словом, зробити йому пропозицію. Якщо він не готовий до такого рішучого кроку, то повинен подякувати жінку і подарувати їй шовкове плаття, а собі - шовковий шнурок з серцем. Цікаво, що в Європі вже кілька століть існує цей звичай. Що ж, саме по собі досить незвично. В деяких країнах незаміжнім дівчатам в День святого Валентина закохані дарують одяг. Якщо дівчина прийняла подарунок, значить, вона згодна вийти заміж за цю людину.

На початку XIX століття американці придумали до Дня святого Валентина свій власний звичай - дарувати коханим фігурки з марципану. В марципанах було багато цукру, який на той час був величезною розкішшю.

Оскільки День святого Валентина став відзначатися в Європі набагато раніше, ніж в решті світу, то європейські традиції святкування мають більш ранні коріння.

У поляків прийнято щороку в День святого Валентина відвідувати Познанську метрополію, де нібито спочивають мощі святого Валентина, а також висить ікона святого Валентина, яка вважається чудотворною. Поляки вірять, що ця ікона допоможе у вирішенні часом навіть нерозв'язних любовних проблем.

А в Данії улюблені в День святого Валентина воліють посилати один одному букети засушених квітів. До сих пір відомі і деякі старовинні звичаї. Англійської традицією був вибір Валентини. У День святого Валентина юнаки сходилися на загальні збори, де писали на пергаменті імена дівчат. Потім кожен з них тягнув жереб. Те ім'я, що витягав юнак, зобов'язувало його до того, що на цілий рік до наступного свята він повинен бути Валентином, а обрана особа - Валентиною.

Існувала традиція в День святого Валентина одягати дітей в костюми дорослих людей. Хлопці ходили з будинку в будинок, виспівували пісні про святого Валентина і вітали всіх закоханих. У наш час англійці нітрохи не відійшли від древніх традицій. Вони їх тільки урізноманітнили, вітаючи в День святого Валентінане тільки людей, але і тварин.

Уельська традиція святкування Дня святого Валентина полягала в наступному: закохані дарували своїм коханим ложки любові, які було прийнято прикрашати замковими свердловинами з ключиками і сердечками. До речі, ключ і замкова щілина означали: - Ти знайшов шлях до мого серця.

Не обійшла традиція святкувати День святого Валентина і Країну вранішнього сонця. У Японії почали святкувати День святого Валентина в 1930-і рр.. В Японії День святого Валентина взагалі вважається виключно чоловічим святом - щось на зразок чоловічої 8 Березня. Тому подарунки дарують в основному сильній половині людства.

Це може бути будь-який чоловічий атрибут: лосьйони, бритви, гаманець тощо Невід'ємною частиною цього дня в Японії є шоколад, виконаний у вигляді фігурки святого. На основі цієї традиції з'явився такий звичай: тільки в День святого Валентина жінка може спокійно підійти до чоловіка, подарувати йому шоколадку, зізнавшись у любові і не боячись бути осміяної.

Загалом-то, японці дарують шоколад абсолютно всім знайомим, правда, тому що так: вже заведено. Ці маленькі презенти носять назву гирі чоко. Вони дешеві, тому служать тільки для поздоровлення другорядних осіб, а для коханих подарунки вибирають з повним запалом.

До речі, якщо жінка в День святого Валентина подарувала чоловікові гирі чоко, він у відповідь повинен подарувати їй якусь фірмову вещичку і зводити її в ресторан. Що цікаво, рівно через місяць, в березні, чоловік теж повинен піднести у відповідь подарунок своїй коханій - білий шоколад. 14 березня в Японії відзначається так званий білий день.

Не у всіх країнах, однак, День святого Валентина користується популярністю, наприклад, в Саудівській Аравії День святого Валентина взагалі заборонений. Там заборонено торгувати сувенірами, квітами та іншою атрибутикою до цього свята, інакше просто накладається штраф. В країні навіть існує спеціальна комісія, яка строго стежить за цим. Араби вважають, що західні традиції погано впливають на молодь.

Зате самі веселі святкування Дня святого Валентина проходять на Ямайці. В цей день на курортах країни часто проходять екзотичні весілля - сюди приїжджають одружитися закохані з усього світу.

Німецька традиція святкування Дня святого Валентина може здатися дивною, але для них святий Валентин - покровитель психічних хворих. Вони прикрашають в цей день психіатричні лікарні. Можливо, тому, що німці вважають любов чимось на зразок тимчасового божевілля. Так що не варто сильно дивуватися, побачивши в Німеччині прикрашене будівлю. Це психіатрична клініка.

У стародавні часи Русь не була обділена своїм власним торжеством любові. Відзначався він влітку і був пов'язаний з легендою про Петра і Февронії. Так вийшло, що День святого Валентина - один з небагатьох європейських свят, яке так добре прижився в Росії. І це дуже здорово, що до 8 Березня і 23 лютого додався тепер і спільне свято: чоловічий і жіночий, хоча й неофіційний. Святкувати День святого Валентина можуть всі, адже, як сказав поет, любові всі віки покірні.

В Росії День святого Валентина святкується, як і в Європі, можливо, з тією лише різницею, що на День святого Валентина росіяни вітають не тільки закоханих, а й просто друзів, у яких ще немає пари.

В магазинах до Дня святого Валентина з'являються валентинки і різні сувеніри і, звичайно, повітряні кульки у вигляді сердечок. А 14 лютого на вулицях снують парочки, і мимоволі заражаєшся цією атмосферою любові, яка йде від закоханих.

І, звичайно, в День святого Валентина проводяться конкурси, деякі з них перейняті у європейців, наприклад конкурс на найдовший поцілунок, який дуже люблять французи. Особливою популярністю стали користуватися вечірки, які проводяться в цей день в молодіжних клубах. Не менш популярною стала в Росії і пошта для закоханих.
Яндекс.Метрика