Skip to main content

Дорогоцінне каміння, як талісман і обереги


талісман Людство давно звернуло свою увагу на дорогоцінні камені. І не тільки за їх красу. Древні знали про те, що ті чи інші камені відповідають тим або іншим енергіям і можуть допомогти людині збалансувати енергетичний баланс ...

Стара перська легенда розповідає, що шляхетні камені - творіння сатани, який, помітивши, що Єва милується барвистими квітами, зростаючими в райських садах, дав їм чудові фарби, щоб збуджувати в людських серцях жадібність, спокуса. Більш прозаїчно їх геологічне походження - шляхетні мінерали утворилися в результаті хімічних процесів, що відбувалися в період формування земної кори. Вже в найдавніші часи вони служили прикрасами, а їх блиск і забарвлення порушували подив і замилування. У кожної епохи були свої улюблені благородні камені. Єгиптяни охоче носили прикраси з смарагдів, бірюзи, аметистів, гірського кришталю. Римляни вище всього ставили алмази і сапфіри. Семіраміда, Клеопатра та інші цариці давніх часів обожнювали перлів. Мода ренесансу і бароко віддавала перевагу кольоровим благородним Камінь: рубін, сапфір, топаз. Туалети дам і кавалерів епохи рококо виблискували діамантами і, нарешті, епоха романтизму відкрила красу напівкоштовного каміння: гранатів, опалів, аквамаринів і хризолітів. Ювеліри робили гарні й оригінальні брошки, намиста і браслети, посипані червонуватими сердолік, зеленим "котячим оком" або переливаються молочно-блакитним блиском місячними каменями (селеніту). Втім, вибір тієї чи іншої коштовності залежав не тільки від смаку її власника. З благородними камінням були пов'язані найрізноманітніші забобони і вірування. Камінь був не тільки прикрасою, але і талісманом, що приносить щастя, амулетом, що охороняє від хвороб і бід, а іноді і ознакою професії. Астрологи стверджували, що кожен дорогоцінний камінь належить певному знаку зодіаку, тому-то люди, що народилися в даному місяці, повинні носити кільця-з відповідним каменем. Носіння каменю, не відповідного знаку зодіаку, під яким народився його власник, надає поганий вплив на його долю. Деякі камені особливо рекомендувалися людям певних професій: моряків від небезпек морських плавань охороняв смарагд; турмалін був каменем художників; аметист - духовних осіб. У різних життєвих ситуаціях добре було мати підходящим каменем-талісманом. В епоху ренесансу наречені обмінювалися кільцями із смарагдами, тому ці камені повинні були забезпечити постійне відчуття, а також вонисприяли вагітним жінкам. Місячні камені долали любовні перешкоди. Гравцям приносили удачу. "Широко було поширене повір'я про лікувальні властивості дорогоцінних каменів. В середні віки золотих справ майстру доводилося бути не тільки ремісником і купцем, але також іноді і лікарем, який в разі потреби вмів підібрати для своїх клієнтів камінь, що допомагає при різних тілесних і духовних нездужаннях.

Каменям приписують наступні значення: аметист - оберігає від пияцтва, стримує пристрасті, "вдові камінь" карбункул - примиряє друзів хризоліт - відганяє нічні кошмари корал - зберігає від блискавки гранат - веселить серця топаз - утихомирює гнів, сприяє дружбі сапфір - символ вірності, цнотливості і скромності; приносить щастя в любові, захищає жінку від наклепу опал - дає надію хризопраз - зумовлює успіх, приносить спокій сердолік - зберігає подружнє щастя і вірність, охороняє від чаклунства смарагд-приносить щастя і радість алмаз - символ невинності, твердості та хоробрості; приносить щастя агат - рятує від пристріту, отрут; дає довголіття і здоров'я бірюза - "камінь щастя", допомагає закоханим, символ незмінною і вірного кохання перли - "сльози туги", охороняє від мук нерозділеного кохання бурштин - захищає від чар, лихого ока олівін - забезпечує симпатію оточуючих нефрит - "камінь життя" лазурит - "лікувальний камінь" аквамарин - "камінь закоханих", охороняє подружнє щастя, сприяє благополуччю в житті корал - береже від лихого ока рубін - взаємність у почуттях онікс "камінь вождів" малахіт - підсилює духовні сили циркон - покращує розумові здібності, збуджує прагнення до наук берил - сприяє сталості почуттів, добрий супутник мандрівників халцедон - допомагає впоратися з душевною слабкістю і зневірою сардонікс - уберігає від невірності і брехні гіацинт - символізує удачу, зміцнює сили кришталь - жінкам забезпечує щастя в любові, позбавляє від поганих сновидінь

Носіння коштовностей, крім того, підпорядковувалося правилами хорошого тону. Гранати, перлів вважали придатними для молодих дівчат, незаміжніх жінок, незалежно від віку; для них не допускалося носити діаманти. Перли можуть носити тільки люди, що народилися під знаком Риб, всім іншим він протипоказаний. Діаманти і непрозорі камені - агат, онікс, хрізоберлл-були єдино допустимим прикрасою траурній одягу. Вибір і час носіння каменів ставлять в певний зв'язок з планетами, світилами і зодіакальними сузір'ями. При цьому найбільш сприятливі для людини є ті камені, які пов'язані з планетою, астрологічно пануючої в його долі.

Камені Сонця: хризоліт, алмаз, з ним пов'язані також: гіацинт, авантюрин, рубін, геліотроп, хризопраз. Камені Місяця: опал, адуляр (місячний камінь), з ним пов'язані: аквамарин, берил, перли, корал. Камені Меркурія: золотистий топаз, з ним пов'язані: смарагд, карнеол, агат. Камені Венери: світлий сапфір, з ним пов'язані: агат, перли. Камені Марса; рубін, з ним пов'язані: кровавик, яшма, алмаз, гранат. Камені Юпітера: бірюза, з ним пов'язані: сапфір, лазурит. Камені Сатурна: онікс, з ним пов'язані: аметист, темний топаз. Камені Нептуна: аметист, з ним пов'язані адуляр (місячний камінь), кришталь. Далі сприятливими для носіння вважаються камені, які "пов'язані з зодіакальними сузір'ями, пануючими в небі в момент народження людини, і, навпаки, камені сузір'я,, протилежної сузір'ю народження людини, будуть знаходиться в дисонансі з натурою людини і будуть порушувати його долю і життя.

Найчастіше камені розподіляються по чотирьох ТРІГОН Зодіаку, які відповідають чотирьом стихіям: 1. Вогонь - всі прозорі камені ... - Овен - алмаз (діамант) - Лев - рубін - Стрілець - сапфір 2. Земля - ??абсолютно непрозорі камені ... - Телець - крокодили (різновид агата) - Діва - червонувато-чорна яшма - Козеріг - онікс 3. Повітря - напівпрозорі камені ... - Близнюки - гірський кришталь - Ваги - аметист - Водолій - хризопраз 4. Вода - неяскраві камені, які можуть змінювати свій колір ... - Рак - місячний камінь - Скорпіон - олександрит - Риби - опал.
Яндекс.Метрика