Skip to main content

Кого вибирає успіх?


І нехай примхливий успіх -
Він вибирає з тих,
Хто може першим посміятися над собою!
(З популярної колись пісеньки)

У вас є почуття гумору? Важко, мабуть, сходу відповісти на таке питання. Бувають ситуації, коли весело тільки вам, а інші не розуміють ваших жартів. Або ж з точністю навпаки, коли вам, швидше сумно, коли навколо все заливаються веселощами.

Одне не оспорити з почуттям гумору легше жити. Перефразувавши відомий вислів, можна сказати, що почуття гумору жити допомагає. Воно сприяє душевному здоров'ю: адже той, хто вміє над собою сміятися, практично невразливий.

А як часто трапляється начебто людина розумна, ерудована, з широким кругозором, а жартів зовсім не розуміє, і кожну ситуацію навколо себе сприймає всерйоз, створюючи собі проблеми, які виїденого яйця не варті.

Зазвичай таку людину намагаються уникати, тому що з ним з одного боку нудно, а з іншого легко образити, просто пожартувавши. Відчувати смішне це дар! Психологи стверджують, що приблизно 90-95% ситуацій, в яких ми опиняємося, не стоять серйозного ставлення. Більш того, при відомому почутті гумору, такі ситуації не стануть проблемами і вирішаться швидко і до загального задоволення.

Приклади? Скільки завгодно! Сказав хтось інший на вашу адресу необдуману фразу і все! Ви починаєте мучитися, накручувати собі щось, додумувати, придумувати І, як підсумок, зіпсований настрій саме маленьке, що можна очікувати в такій ситуації. Можна затаїти образу, зіпсувати відносини або починати з'ясовувати причини. При цьому втрачається впевненість у собі, а це вже пряма дорога до всіляких комплексам.

Людина з почуттям гумору, з розвиненим дотепністю не стане роздувати з мухи слона, не піддасться на образи і провокують заяви, нікому не дозволить лише його впевненість у собі. Кращий спосіб погасити чужу агресію, розрядити обстановку, повернути ситуацію це жарт. Крім того, гумор (добрий, позбавлений отруйного сарказму) допомагає самоствердитися, налагодити і поліпшити відносини між людьми, а також зняти стрес.

Ви звертали увагу, що діти зовсім позбавлені почуття гумору. У силу свого віку і відсутності досвіду, вони не вміють ставитися з гумором до своїх проблем, та й до життя взагалі. Будь дурниця, наприклад, обізвали однолітки рудої або товстою, може вибити маленького незахищеного чоловічка з колії, довести до сліз, змусити замкнутися в собі, затаїти образу. В результаті - комплекси і відчуття самотності. Але діти ростуть, змінюється ставлення до життя, з'являється і впевненість у собі, і уміння посміятися над деякими ситуаціями, та й пожартувати над собою.

Кажуть, що почуття гумору можна розвинути, що це риса не вроджена, а набута. Чи так це точно невідомо. Але, якщо задуматися і проаналізувати, то можна зрозуміти, що відмінним почуттям гумору володіють люди розумні, розвинені, з хорошою уявою.

Повчає, що для розвитку почуття гумору, перш за все, потрібно загальний розвиток. Тобто потрібно розвивати інтелект, читати, як серйозну, так і гумористичну літературу, більше спілкуватися з дотепними людьми, заводити нові знайомства, розвивати уяву і позитивне мислення, імпровізувати.

Щоб навчитися жартувати потрібно саме вчитися! Наприклад, записувати або запам'ятовувати вдалі жарти, анекдоти, приколи, забавні історії. Кажуть, що найкращий експромт це добре підготовлений! Набір таких веселих жартів та історій допоможе вам зав'язати розмову чи розрядити обстановку.

Але найголовніше ваші жарти не повинні нікого зачіпати, бути образливими, принижують чиюсь гідність. Тобто почуття гумору без почуття такту, міри, може перетворитися на знущання і образа.

Будьте ласкаві, поважні до людей. Замість того, щоб турбуватися по дурницях, пожартуйте над собою. Уміння робити це завжди викликає повагу оточуючих і інтерес до таких людей. Усміхнений весела людина володіє великою привабливою силою, а сміх, як давно стверджують, - найкращі ліки і від хвороб, і від проблем.
Яндекс.Метрика