Skip to main content

Прання вишивок і вишитих виробів (вміле домоведення)


Вишивка з моди ніколи не виходила, а зараз, вона користується особливою популярністю. Але за вишивкою та вишитими виробами потрібен догляд. Звичайно, зараз в магазинах безліч засобів для прання можна щось підібрати і для вишивок. А як справлялися з пранням вишитих речей раніше? Деякі старі рецепти ми вам сьогодні пропонуємо.

Всі вовняні вишивки по суворому і білому полотну або паперової тканини миють у теплій воді з піною з хорошого ядерного мила, куди треба додати кілька крапель хімічно чистої соляної кислоти, добре перемішуючи її з піною до тих пір, поки вода не прийме молочний вигляд, але буде ще пінитися. Миють вишивки не перетираючи їх руками, а тільки стискаючи.

Якщо вишивки не особливо брудні, можна мити їх, розклавши на столі, щіткою, змоченою в зазначеній рідини. Потім негайно ж прополоскати в двох водах; теплою і холодною, куди додають 5-10 крапель соляної кислоти для оживлення кольору шерсті. Після полоскання вишивки віджимають і загортають у чисте полотно, простирадло або серветку для того, щоб видалити вологу.

Якщо таку чистку справити правильно, то далі самі, линяючі фарби не сходять і стають свіжими і яскравими.

Після повної просушки вишивки гладять не дуже гарячою праскою з вивороту на м'якій підстилці.

Шовкові вишивки з різних тканин, а також вишивки шовком з золотом спочатку замочують у холодній воді і злегка вичавлюють. Замочені вишивки миють у теплуватою воді кращим милом, злегка вичавлюють і кладуть знову в холодну воду. За потреби миття повторюють, потім залишають до половини висохнути і натягують на п'яльці або рамку для остаточного просушування.

Чисто срібні або золоті вишивки потрібно розтягнути на столі і мити гарячою водою з звичайним милом за допомогою щітки. Прасують їх з вивороту на підстилці.

Прати вишиті кольоровими нитками речі можна із застосуванням мильного кореня або м'якого прального порошку без відбілювача і не в гарячій, а в теплій воді.

Мильний корінь ріжуть на невеликі шматочки, заливають гарячою водою, наполягають дві-три години, потім 1:00 кип'ятять і проціджують. Забруднену річ треба замочити в рідині, отриманій від мильного кореня, і залишити на одну-дві години, а потім випрати і прополоскати у воді.

Для прання вишитих виробів можна використовувати і гарне мило або мильну стружку (пластівці), але перед пранням річ ??попередньо замочити в солоній воді (1-2 чайні ложки солі на літр води). Прати треба в рясної мильній піні з додаванням солі, а потім річ ??ретельно промити.
Яндекс.Метрика