Skip to main content

Способи зав'язування шарфа


Способы завязывания шарфа Американський дизайнер Донна Каран якось назвала шарф «самим універсальним аксесуаром». Дійсно, шарф може служити самим різним цілям, одночасно і захищаючи володарку від осіннього холоду, і додаючи самому простому наряду стильну «родзинку». А вже кількість способів зав'язування шарфа обмежується тільки фантазією його власниці.

Появою шарфа в гардеробі сучасні жінки зобов'язані воїнам стародавнього Китаю: саме там вперше з'явилися шарфи, захищаючі вояків від холоду та вітру. А в стародавньому Римі шарф відповідав абсолютно іншій меті - гігієні: римляни обмотували шарфи навколо шиї, щоб вони вбирали піт. Як і більшість чоловічих винаходів, досить скоро шарф запозичили жінки - і з тих пір шарф вважається невід'ємною деталлю жіночого гардеробу, аксесуаром, здатним надати завершальний штрих ансамблю.

Найпоширеніші вузли

Способы завязывания шарфа Мабуть, один з найпоширеніших способів зав'язування шарфа - це так звана «петля»: шарф складається удвічі, обертається навколо шиї, а потім вільні кінці просмикуються в вийшла «петлю». Хоча такий спосіб зав'язування вимагає якихось двох рухів, у результаті шарф виглядає більш ніж стильно - трішки недбало зав'язаний, він доповнює casual-стиль ансамблю. Не дивно, що саме так воліють зав'язувати шарф численні голлівудські старлетки від Ліндсей Лохан до Ешлі Сімпсон. Інша назва цього способу зав'язування шарфа - «європейський» або «паризький» вузол.

Ще один популярний вузол - так званий «квадратний». Для початку необхідно скласти шарф або хустку у вигляді прямокутника і обернути його навколо шиї так, щоб один з кінців шарфа знаходився нижче іншого. Потім довгий кінець потрібно помістити поверх короткого і протягнути його під шарфом, витягши поверх. Нарешті, довгий кінець необхідно протягнути за коротким і протягнути в петлю, щоб утворився квадратний або прямокутний вузол. Решту кінчики тканин можна сховати під коміром.

Для легкого шарфа або хустки підійде «французький» вузол. Для цього необхідно згорнути шарф так, щоб вийшов прямокутник, який кілька разів обертається навколо шиї і зав'язується на простий вузол. Додаткова родзинка - асиметричне зав'язування вузла не спереду, а збоку.

Більшість видів зав'язування шарфа жінки знову-таки запозичили у чоловіків з їх краватками. Так, наприклад, для зав'язування шарфа відмінно підходить популярний «Аскот», вузол, що отримав свою назву на честь чоловічого шийної хустки та англійського Аскоту. Для того щоб зав'язати «Аскот», необхідно скласти шарф трикутником, обернути його навколо шиї так, щоб кінці були спрямовані назад, а потім ще раз обернути їх уперед. Невеликий вузол з решти решт прикривається трикутною частиною спереду.

Нарешті, ще один популярний спосіб зав'язування шарфа - це самий простий вузол, для якого необхідно просто обернути шарф навколо шиї і вільні кінці зав'язати вільним вузлом.

Способы завязывания шарфа Шарф без вузла

Довгий і теплий вовняний шарф виглядає досить красиво і без тугого вузла: в моду все більше входить недбалий, богемний шик, що диктуються як чоловічими, так і жіночими колекціями найбільших модних дизайнерів.

Додати родзинку «богемному» способу можна, недбало обмотавши шарф навколо шиї і опустивши довгі кінці вперед. Крім того, один із довгих кінців можна перекинути за спину. Якщо шарф досить довгий і при цьому легкий - наприклад, з тонкої вовни, - обмотати його навколо шиї можна кілька разів, щоб вийшло щось на кшталт додаткового пишного «коміра». Такий спосіб зав'язування шарфа особливо підходить для пальто з низьким коміром і без коміра і для светра з прямим неглибоким вирізом.

Кінці шарфа, недбало обмотаного навколо шиї, можуть бути різної довжини; завдяки актуальною в останні кілька сезонів асиметрії такий аксесуар стане справжньою прикрасою простого ансамблю.

Одним тільки оригінальним вузлом естетична привабливість шарфа не обмежується; сьогодні шарф служить справжньою окрасою ансамблю сам по собі завдяки самим різним деталям - вишивці бісером, аплікацій, довгою бахромі, обробці шматочками хутра, з'єднанню контрастних матеріалів абсолютно різної текстури.

Тетяна Смирнова
Яндекс.Метрика