Skip to main content

Сугестивності ви? (Дізнайся себе)


Задавали ви собі таке питання? Якщо ви усвідомлюєте, що легко потрапляєте під вплив своїх подруг, подивившись рекламу, купуєте рекламовані продукти, вас легко вмовити, навіть якщо ви в глибині душі не згодні, вашу поступливість використовують вдома і на роботі, значить, вам потрібно серйозно задуматися, чому так відбувається .

Психологічні словники пояснюють, що сугестивність це підвищена піддатливість по відношенню до спонукань, які спровоковані іншими людьми, некритична готовність підкоритися, схильність заражатися чужими настроями і переймати звички. Проявляється сугестивність найчастіше при спілкуванні, при читанні книг, при сприйнятті реклами.

Психологи стверджують, що, чим освіченіші людина, тим менше він вселяє, а сама навіювана частина населення це жінки, старі, діти. При цьому є люди, які взагалі не піддаються гіпнозу, але є й такі, кого можна підпорядкувати собі, всього лише глянувши пильно їм в очі.

Якщо ви хочете зрозуміти, наскільки ви схильні до навіювань, проведіть невеликий експеримент. Для цього розмістіть на відстані 50 см на рівні перенісся небудь не дуже великий блискучий предмет (наприклад, ополоник або ялинкова куля). Дивіться на нього, не відводячи погляду, 10 хвилин. Якщо ви відчули сильну сонливість, значить, вірогідність того, що ви піддаєтеся гіпнозу, велика.

Можна проробити і такий досвід: встаньте, закрийте очі, відкиньте голову вгору, прогніть назад спину, упор на п'яти. Уявіть собі, що ви падаєте назад у величезну прірву. Якщо ви втратили рівновагу, то це теж означає, що ви піддаєтеся гіпнозу.

Спробуйте прив'язати до нитці небудь предмет, наприклад, ключ. Закрийте очі і, тримаючи нитку перед собою, уявіть окружність. Подумки водите очима по її периметру, збільшуючи швидкість. Через пару хвилин відкрийте очі. Якщо предмет на ниточці крім вашої волі здійснює кругові рухи, це означає, що ви піддаєтеся гіпнозу.

Якщо всі три досвіду показують, що ви схильні до навіювань, то будьте пильні, так як ви є легкою здобиччю не тільки для людей, що володіють здібностями до гіпнотичному навіюванню, але і для тих, хто вміє, і звик маніпулювати іншими людьми для досягнення своїх цілей.

Вселяється люди часто стають жертвами всіляких шахрайств. ЗМІ рясніють розповідями про відданих невідомим людям гроші, про втрачених прикрасах, невідомо де залишених великих сумах. Щоб убезпечити себе від таких шахрайств, ніколи не ходіть за великими покупками поодинці, не носіть в гаманці великі суми грошей і ретельно плануйте свої покупки, щоб потім не дивуватися, звідки у вас абсолютно непотрібні речі, на які ви витратили все, що було в гаманці. Не піддавайтеся на умовляння циганок, не відповідайте на пропозицію поворожити - намагайтеся не зустрічатися поглядом і швидше піти. Знаючи про себе те, що ви швидко і легко сугестивності, ви зможете так вибудувати свою поведінку, що зможете вберегти себе від проблем і неприємних моментів.
Яндекс.Метрика