Skip to main content

Випускний бал по-американськи


випускний бал Найважливіша подія американської шкільного життя - бал, який називається «prom» (скорочення від «promenade»). Підготовка до нього починається завчасно. На початку останнього шкільного навчального року випускний клас обирає членів спеціального комітету, який і організовує бал. Оргкомітет придумує тему балу (наприклад, «Місячна ніч», «Голлівуд», або «Сімдесяті роки»), наймає диск-жокея, придумує декорації та прикраси. Задовго до випускного балу починається пора поширення запрошень на бал.

Теоретично випускники можуть запрошувати кого завгодно. Єдина вимога - запрошує повинен бути учням 11-го або 12-го класу. Старшокласники можуть запрошувати учнів молодших класів або студентів університетів. У неофіційній ієрархії запрошень згода студентки університету прийти на бал до школяра цінується вкрай високо. Але є і більш круті варіанти. Наприклад, школяр запросив на шкільний бал порноактрису, яка погодилася тільки після того, як школяр послав їй свої фотографії. Цікаво, що батьки просунутого дитину повністю підтримували його в цій справі.

Шкільний бал не тільки складне і пишне, але і вельми дорогий захід. Витрати починаються з одягу: юнаки беруть напрокат смокінг, що коштує $ 50-150, а дівчата зазвичай купують плаття, яке коштує кілька сотень доларів. Більш того, в день балу дівчата роблять професійний манікюр і складну зачіску. Юнаки також повинні купити спеціальний квітка, яку вони прикріплюють на сукні дівчини на початку балу.

Бал починається вечерею в дорогому ресторані. У цей вечір школярі зазвичай орендують розкішні лімузини ($ 50-100 за годину). Квиток на сам бал коштує ще $ 30-50 - ці гроші йдуть на оплату праці диск-жокея і купівлю напоїв. Алкоголь строго заборонений. Біля входу стоїть професійний фотограф, і більшість пар фотографуються на пам'ять, що варто ще $ 30-50. Вечір продовжується 3-4 години, зазвичай від 8 до 11 вечора.

В кінці заходу директор школи оголошує короля і королеву. Багато школярів після балу відправляються в готелі, де вони знімають номери ($ 100-300), щоб продовжувати веселитися до ранку. Загальна вартість балу зазвичай обходиться $ 200-400 юнакам, і в $ 100 плюс вартість сукні - дівчатам. Як показують опитування школярів, проведені професором Дебра Панков з Університету штату Північна Дакота, 31% юнаків і 27% дівчат отримують всі гроші на бал від батьків. Відповідно, 28% і 10% заплатили за все з власної кишені, а 26% і 21% поділили витрати між власними заощадженнями та батьківської допомогою.

Washington ProFile
Яндекс.Метрика