Skip to main content

Як прискорити метаболізм (худнемо правильно)


Метаболізм - це хімічний процес, в результаті якого організм перетравлює їжу і отримує з неї енергію. Від цього процесу залежить, скільки ми можемо з'їсти, не поправляючи при цьому.

Будемо відверті, зустрічаються такі щасливці, які з народження обдаровані природою хорошим метаболізмом, який дозволяє їм спалювати калорії швидше і з'їдати більше ніж одну порцію шоколадного торта.

А нам замість того щоб проклинати свій повільний процес метаболізму, краще пишатися тією ефективністю, з якою організм справляється зі спадами і підйомами енергетичних потреб, і навчитися працювати з ним, а не проти нього.

Метаболізм жінки, як і все в її житті, з роками змінюється, причому кожні 10 років спостерігається зниження швидкості метаболізму на 5-10%. Результатом може стати збільшення ваги на 2-3 кг кожні 10 років. У ваші щасливі 20, коли ви могли собі дозволити є все, що завгодно, і в будь-яких кількостях, метаболізм був, що називається, на піку завдяки двом основним факторам - м'язової маси та рівнем гормонів.

Вони в цьому віці найвищі й ефективні. Коли вам перевалює за 30, швидкість метаболізму змінюється. Стрілка терезів повільно повзе вгору, так як метаболізм сповільнюється, та й силові вправи йдуть на другий план.

Що ж відбувається після 40? В цей період зменшується м'язова маса. Починаючи з цього десятиліття жінки втрачають більше 100 г м'язів на рік, оскільки входять в передклімактеричний період (триває він приблизно років 15, потім настає клімакс); зміна гормонального фону провокує відкладення жирів, і ви відчуваєте те, що зазвичай відбувається з жінками середнього віку: у вас росте живіт.

Отже, виникає питання: що можна зробити, щоб прискорити процес метаболізму? Як можна почати зміна цього процесу за один день.

ВАШ ЩОДЕННИЙ ПЛАН ПО ЗМІНИ МЕТАБОЛІЗМУ

7.00. Встаємо і сіяем. Підйом на годину раніше, ніж звичайно, допоможе спалити зайві калорії. Виконання нескладної роботи по дому може в 2,2 рази збільшити базову швидкість метаболізму (БСМ). Це означає, що кожну годину організм буде спалювати додатково 75 калорій понад БСМ. Запам'ятайте, БСМ - це найменша кількість калорій, необхідних організму для виконання базових автоматичних функцій.

8.00. Королівський сніданок. Легка трапеза, що складається з продуктів, що містять протеїн, вуглеводи і жири (наприклад, яйце-пашот на тостик, присипаному горіхами), - ідеальна комбінація, яка дозволить уникнути голодних спазмів пізнім ранком. Чашечка кави вас підбадьорить і прискорить метаболізм.

9.00. Пора бігти на роботу. Замініть поїздку на транспорті пішою прогулянкою. Навіть якщо ви пройдете тільки частину шляху, це допоможе перетворити вуглеводи, поглинені за сніданком, в глікоген (крохмаль) для м'язів і прискорить процес метаболізму, так як ви будете витрачати в 3,5 рази більше калорій, ніж при звичайній БСМ.

10.00. П'ємо воду. Коли організму не вистачає вологи, він часто подає сигнали голоду; зневоднення також може привести до уповільнення процесу метаболізму. Якщо у вас сидяча робота, починайте соватися. За кожну годину руху ви використовуєте до 50 калорій понад норму.

11.00. Легка закуска. Коли їси часто (4-6 разів на день) і потроху, швидкість метаболізму буде високою весь день.

12.00. Розслабтеся. І приготуйте травну систему до ленчу. Ваш організм буде краще засвоювати пишу, якщо ви не будете напружені.

13.00-14.00. Запасіться протеїном за ленчем. На перетравлення протеїнів ваш організм використовує енергії на 20-30% більше, ніж на засвоювання вуглеводів і жирів. Багатий протеїном курячий салат з невеликою кількістю коричневого рису, наприклад, також допоможе впоратися зі спадом активності після ленчу.

15.00-16.00. Знижуємо споживання цукру. Це саме звичайний час для того, щоб перекусити чимось таким, що швидко додасть енергії, тобто солодощами. Але занадто велика доза цукру призведе до різкого стрибка рівня інсуліну. Ваш організм отримає команду зупинити процес метаболізму і почати накопичувати жири. Так що краще в цей момент покуштувати корисні для здоров'я закуски.

17.00-18.00. Час підкорювати спортзал. Всеамериканський рада з фізичної культури опублікував дослідження, які переконливо доводять, що заняття фізичними вправами в цей час проходять найефективніше. М'язи розігріті, більш гнучкі, ви повні сил, а швидкість серцебиття в стані спокою і кров'яний тиск - низькі.

19.00-20.00. Стримайте свій запал після трудового дня. Ті, хто поєднують спиртне і жирну їжу, спалюють менше калорій і отримують більше відкладень у вигляді жирів. Замість цього вирушайте додому і приготуйте щось корисне - але не скупіться на калорії. Радикальне зменшення кількості калорій провокує організм притримати отримані калорії, і це уповільнює процес метаболізму майже на 30%.

21.00. Заспокойтеся. Стрес збільшує вміст гормону кортизолу, який, в свою чергу, викликає гостру потребу у вуглеводах і жирах. Вправи на глибоке дихання допоможуть вам розслабитися.

22.00-23.00. Підготуйтеся до сну. Дослідження вчених із Чиказького університету показали, що всього один тиждень «недосипу» змушує організм виробляти дуже багато інсуліну, який підвищує тенденцію до накопичення жирів. І потім якщо ми втомилися, то на наступний день у нас немає сил на активні дії, що призводять до спалювання калорій. Намагайтеся спати не менше семи годин на добу.

Джерело: wild-mistressЯндекс.Метрика