Skip to main content

Японська дієта


японська дієта "Японська дієта" розроблена фахівцями японської клініки "Яекс". Розрахована дієта на 13 днів. Автори дієти обіцяють, що за цей час обмін речовин перебудується на інший ритм роботи і стійкий ефект від застосування дієти збережеться мінімум на 2-3 роки без яких-небудь подальших зусиль. Чи вірити цим обіцянкам - вирішуйте самі. Отже, що ж представляє із себе японська дієта? Важливі умови застосування цієї дієти: протягом 13 днів не можна вживати цукор, сіль, алкоголь, борошняні і кондитерські вироби. Між прийомами їжі можна без обмежень пити мінеральну або кип'ячену воду. Дієту слід вживати точно, не міняючи послідовності, оскільки тільки в цьому випадку відбувається зміна обміну речовин.

День 1 Сніданок: чорна кава Обід: 2 яйця круто, салат з вареної капусти з рослинним маслом, стакан томатного соку. Вечеря: риба смажена або варена

День 2 Сніданок: чорна кава, сухар Обід: риба смажена або варена, салат з овочів, капусти з рослинним маслом. Вечеря: 100 грам вареної яловичини, стакан кефіру.

День 3 Сніданок: чорна кава, сухар. Обід: 1 великий смажений кабачок в рослинному маслі Вечеря: 2 яйця в круту, 200 грам вареної яловичини, салат зі свіжої капусти з рослинною олією.

День 4 Сніданок: чорна кава. Обід: 1 сире яйце, 3 великих варених моркви з рослинним маслом, 15 грам твердого сиру. Вечеря: фрукти.

День 5 Сніданок: сира морква з соком лимона. Обід: риба смажена або варена, стакан томатного соку. Вечеря: фрукти.

День 6 Сніданок: чорна кава Обід: 0.5 вареної курки, салат зі свіжої капусти або моркви. Вечеря: 2 яйця в круту, стакан сирої моркви з рослинним маслом.

День 7 Сніданок: чай Обід: 200 гр. вареної яловичини, фрукти. Вечеря: що хочете з вечерь, окрім 3-го дня (можна варених крабів)

День 8 Сніданок: чорна кава. Обід: 0.5 вареної курки, салат зі свіжої капусти або моркви. Вечеря: 2 яйця круто, стакан сирої моркви з рослинним маслом.

День 9 Сніданок: сира морква з соком лимона. Обід: велика риба смажена або варена, стакан томатного соку Вечеря: фрукти.

День10 Сніданок: чорна кава. Обід: 1 сире яйце, 3 великих варених моркви з рослинним маслом, 15 гр. твердого сиру. Вечеря: фрукти.

День 11 Сніданок: чорна кава, сухар. Обід: 1 великий смажений кабачок в рослинному маслі. Вечеря: 2 яйця круто, 200 гр. вареної яловичини, салат зі свіжої капусти з рослинним маслом.

День 12 Сніданок: чорна кава, сухар Обід: риба смажена або варена, салат з овочів, капуста з рослинним маслом Вечеря: 100 гр. вареної яловичини, стакан кефіру.

День 13 Сніданок: чорна кава. Обід: 2 яйця круто, салат з вареної капусти з рослинним маслом, стакан томатного соку. Вечеря: риба смажена або варена

Треба зауважити, що описана "японська дієта" має мало спільного з традиційним харчуванням японців. Японія - країна, орієнтована на море і морепродукти. Достаток гір (ними зайнято більше 75% всієї території Японії), покритих мережею бурхливих порожистих річок і вічнозеленими лісами, залишає для розвитку сільського господарства лише невеликі смужки уздовж узбережжя і нечисленні придатні для обробітку ділянки на схилах гір. Основною культурою є рис, окрім цього, вирощуються пшениця, ячмінь, соєві боби і інші злаки. Ще менш в Японії розвинене тваринництво - немає рясних пасовищ - тому м'ясо і молочні продукти набули поширення лише в останні роки, та й то їх питома вага в харчуванні японців вельми і вельми скромний. Завдяки субтропічному клімату широко поширені цитрусові (мандарини і апельсини), яблука, груші, банани, персики, вишня (знаменита сакура).

За свідченнями самих японців, звичайна (традиційна) японська дієта виглядає приблизно так: 300-400 грам рису, 150-240 г фруктів, близько 270 г овочів, 60 г бобів, 120 г риби, 100 г молока, не більше одного яйця, 2 чайних ложки цукру. Чоловіки іноді випивають 300-400 г пива в день. Навіть сама рядова японська трапеза (обід або вечеря) може включати в себе від 5 до 20 страв, до того ж найрізноманітніших і в найхимерніших поєднаннях.

Таким чином, японська культура приготування їжі нічого спільного не має з модними нині ідеями пана Шелтона про роздільне вживання харчових продуктів. Треба також відзначити рідкісне вживання жителями країни висхідного сонця кави. Цей напій був завезений в країну відносно недавно і не встиг завоювати велику популярність, японці як і раніше традиційно віддають перевагу зеленому чаю. Традиційне харчування японців можна охарактеризувати як низькокалорійне, порядку 1600-1800 ккал, причому велика частина калорій (близько 60%) надходить за рахунок вуглеводів, є невелика кількість жирів, в основному рослинного походження, достатньо велика кількість вітамінів групи В і С, а також заліза і фосфору. А супермодна нині "японська дієта" містить відносно велику кількість жиру (до 60% від загальної калорійності денного раціону) і білка і малу кількість вуглеводів - в окремі дні менше 15 грам в добу (!), А також вельми малий вміст практично всіх основних мікроелементів (калію, магнію, кальцію, заліза) і деяких вітамінів (зокрема, вітамінів С і Е, фолієвої кислоти та ін) Велике місце в японській дієті приділяється вживанню чорної кави (що, до речі, відразу ж різко обмежує показання до безпечного застосування дієти ). Дієта низькокалорійна, в деякі дні калорійність дієти падає до 700 ккал.
Яндекс.Метрика