Skip to main content

Засоби для схуднення


Коли ми хочемо схуднути, звичайно "сідаємо" на дієту. Але крім дієт, сьогодні на прилавках магазинів і аптек можна знайти безліч різних препаратів для схуднення. А чи так вони корисні і безпечні?

Замінники їжі

Застосовуються при проведення низькокалорійних дієт. Ці препарати містять деяка кількість розбухає клітковини і речовини, що знижують апетит, а також суспензія амінокислот, білків і вітамінів, що імітують нормальну повноцінну їжу. Звертатися з цими препаратами потрібно дуже обережно: якщо їх заїдати звичайною їжею, можна не схуднути, а поправитися.

Парафармацевтики

За властивостями ближче до ліків, їх можна використовувати як допоміжні терапевтичні засоби при різних захворюваннях. Вони володіють сильним лікувальним дією, і приймати їх слід за рекомендацією і під наглядом лікаря. До них відносяться регулятори почуття голоду (аноректики), спалювачі жиру, очищають і баластні речовини.

Аноректики - препарати, що пригнічують апетит: притупляючи почуття голоду, вони допомагають витримати дієту, але не позбавляють від накопиченого жиру.

Вони не ведуть до нормалізації харчової поведінки - при їх скасування відновлюється колишній вагу. Призначення аноректіков може поліпшити переносимість дієти, однак численні побічні ефекти істотно обмежують застосування цих препаратів.

Аноректики страшні тим, що збільшують потребу серця в кисні. Вони протипоказані при артеріальній гіпертензії, цукровому діабеті та ін

Баластні речовини

Створити ілюзію насичення. До них відносяться МКЦ (мікро-кристалічна целюлоза), лігнін, пектин. Головне завдання баластних речовин - забезпечення регулярного очищення кишечника. Наприклад, МКЦ рекомендується приймати при атонічних запорах. Баластні речовини не містять живильних речовин, і використовувати їх можна лише як допоміжний засіб.

Очищувальні засоби

Сечогінні й проносні компоненти входять майже в будь-який препарат для схуднення. До даної групи належать майже всі чаї для схуднення - «Канкура», «Летюча ластівка», «Red Slim», «Схудни!» Та ін

Це дуже небезпечні речовини: вони емулюють (відтворюють) стан нецукрового діабету, «вимиваючи» з організму білки.

Вага, що ви втрачаєте завдяки таким засобам, це тільки вага води - втрата тимчасова і даремна. Разом з рідиною вимиваються корисні речовини і мікроелементи, розвивається схильність до закрепів після скасування засоби для схуднення; до препаратів сени розвивається звикання, і для отримання проносного ефекту необхідно постійно збільшувати дозування.

Спалювачі жиру

(«Ксенікал», «Блокатор калорій Фаза 2», «Ліда», «Бромелайн» тощо).

Їх можна розділити на дві підгрупи.

Перша підгрупа розщеплює жири чи вуглеводи, що надходять в організм з їжею, не даючи їм відкладатися. Ці кошти працюють за рахунок блокування ферментів підшлункової залози, що відповідають за розщеплення жирів і вуглеводів. При їх постійному прийомі підшлункова залоза перестає виділяти достатню кількість необхідних ферментів і їх баланс в шлунку порушується.

Друга підгрупа - спалювачі жиру, вже наявного в організмі. Найчастіше такі препарати виробляють на основі бромелайна - ферменту, що виділяється з ананаса.

Але бромелайн небезпечний для здоров'я! Наш організм розщеплює на складові (гліцерин і жирні кислоти) не всі жири, а лише енергетично корисні. А бромелайн розщеплює все підряд. В результаті ті жири, які зазвичай просто залишають наш організм, перетворюються на гліцерин і вільні жирні кислоти, які тут же всмоктуються в кров. Саме ці кислоти перетворюються в той самий жир, з яким ми боремося.

При прийомі сжигателей жиру відбуваються і інші небезпечні зміни, а результатом може стати атеросклероз. Крім того, вони порушують обмін речовин.

Психотропні засоби

Деякі засоби містять такі компоненти, як фенфлюрамин і фентермін, які знижують апетит, проте вражають клапанний апарат серця і відносяться до психотропних наркотичних засобів, заборонених на території Росії. При прийомі цих коштів звикання розвивається за кілька днів.

У препараті «Юй Шу» виявлені психотропні речовини амфетамінової групи.
Тайські таблетки «Diet Pills» теж напхані псіхотропікамі. В капсулах «Ліда» виявлено фентермін.
Засіб «Жуйдемен» засноване на німецькому препараті «сибутрамін», відомому в Росії під назвою «Мерідія». Ця речовина не включено в список ліків, що підлягають контролю. Однак воно є сильнодіючим і відпускається лише за рецептом лікаря. У сибутраміну багато побічних ефектів: набряки, свербіж, тахікардія, підвищення тиску, болі в животі, запори, діарея і т.п.

Інші способи схуднення

Стимульоване очищення шлунка.
Очищення шлунка методом стимуляції блювоти або вживання блювотних засобів дуже небезпечно. Серед побічних ефектів - дефіцит поживних речовин, роздратування стравоходу шлунковими кислотами і навіть розрив стравоходу.
А ще це прямий шлях до анорексії (відсутність апетиту при наявності фізіологічної потреби в харчуванні) і булімії (порушення харчування, що характеризується чергуванням періодів переїдання, викликаних різко посилюється голодом, і блювотою).

Магнітні кліпси.
Дія кліпсів нібито грунтується на китайській акупунктурі: вплив на певні точки на мочці вуха може придушити голод і посилити спалювання жирів.
Немає жодних свідчень правдоподібності цієї заяви. Більше того, кілька років тому американцями було проведено дослідження, яке показало повну неефективність кліпсів. А безконтрольне і тривалий вплив на мочку вуха може привести до проблем з внутрішніми органами.

Джерело: wild-mistress.ruЯндекс.Метрика