Skip to main content

Жіночий алкоголізм


жіночий алкоголізм Коли заходить мова про алкоголізм і алкоголіків, розмова найчастіше згортає в «чоловіче» русло. Напевно, річ у тому, що питуща чоловік з ряду причин частіше виявляється на увазі. І лише небагато мають уявлення про те, скільки невидимих ??світу жіночих сліз капає в келихи із спиртним. Жіночий алкоголізм - явище, про яке широкій публіці відомо небагато, і тому навколо нього народжується маса всіляких міфів.

Народна поголоска говорить, що жінок-алкоголіків істотно менше, ніж чоловіків. Зараз ніхто не зможе привести дані на цей рахунок з точністю до одного-двох відсотків, оскільки в нашій країні офіційний, тобто державний, контроль за такими людьми значно знизився. Раніше цю роботу, так чи інакше, виконували районні психонаркологічного диспансери, і істотний перевага була на боці чоловіків: приблизно одна сильно питуща жінка на 10 представників протилежної статі. Зараз положення явно змінилося, і співвідношення стало куди менш значним. Причиною тому, на жаль, частково є ті процеси в економічному житті Росії, які ми спостерігаємо в останні 15-20 років.

Що штовхає жінку в «обійми» «зеленого змія» жінка п'є Одна зі схем формування алкогольної залежності у жінок стара як світ. Жінка присвячує себе вихованню дітей, часто жертвуючи при цьому своїми кар'єрними інтересами. І коли подружжя підходить до сорокалітнього рубежу, відбуваються цілком закономірні, хоча й досить сумні зміни у відносинах. Чоловікові дружина перестає бути цікавою. І, підкоряючись суто чоловічим інстинктам, він вирушає на пошуки більш цікавої і часто більш молодий партнерки. Шлюб розпадається. Але до цього моменту підростають діти і заводять свої сім'ї і влаштовують своє життя самостійно. Якщо у жінки немає власних захоплень або хобі, вона залишається одна сама з собою. Пригноблюючі думки виникають щодня і майже ніколи не зникають. Хоча психотерапевт підказав би, що переважна більшість чоловіків у віці 40 років так і не знаходять того, заради чого вони йдуть із сім'ї. А повернутися додому заважає гордість. Тут потрібна допомога колишньої дружини, щоб сімейне життя налагодилося знов. Туга і безвихідність вимотують душевно і фізично, тому дуже хочеться відволіктися. І жінка знаходить вихід - для поліпшення настрою випиває трохи спиртного. Одна, без сторонніх поглядів і презирливих промов. Жінка ловить себе на тимчасовій ейфорії і далі - історія повторюється ... знову і знову вона береться за чарку або келих.

жіночий алкоголізм Інша «доріжка» почала прокладатися зовсім недавно. Це дружини «нових росіян». Здавалося б - живи і радій - чоловік, діти, будинок, статок. Ан немає - занадто солодке життя, і себе кохану абсолютно нікому «подарувати», а також про неї ніхто не дбає, всі зайняті своєю справою - чоловік постійно на роботі і у відрядженнях, діти займаються з нянею. Тут і до наркотиків недалеко.

Як не дивно, до пляшки нерідко приходять і успішні та впевнені бізнес-леді, якщо вони занадто зайняті своєю професійною діяльністю і кар'єрою. Їм не до родини і домівки. Хоча у деяких з них є діти, але в силу того, що ростити їх колись, стосунки з нащадками, коли вони підростають, не складаються. У підсумку виходить, що все було: робота, шанувальники, автомобіль, квартира, розкішні подарунки і т.д. і т.п. Але бізнес одного разу прогорає або перестає займати всі думки, в порожньому і розкішному будинку ніхто не чекає, заміж після 35 років ніхто не бере та й здоров'я не те, щоб народити першу дитину.

Крім перерахованих причин є й інші, наприклад, депресія. Все є: сім'я, робота, а душевного комфорту немає. Погані думки заважають заснути, так і гризуть. Щоб заглушити їх, потрібно випити. Ні, не снодійного, а трохи спиртного. І пішло-поїхало. До речі, дуже часто такий сюжет розвивається на тлі клімаксу.

І, мабуть, найстрашніше - це той механізм розвитку алкоголізму, який ми зараз спостерігаємо на тлі активної реклами пива. Страшно, що пиво відкрито пропагується, легко доступно і дешево. Його можуть дозволити собі навіть школярі і студенти. Згідно з проведеним аналізом, пляшка пива, навіть слабоалкогольного (містить близько 5% алкоголю), відповідає 60 мл горілки. Не кажучи вже про популярну зараз марку «Балтика № 9», яка еквівалентна 100 мл горілки. Газовані коктейлі - це підсолоджений розбавлений алкоголь невідомого походження, в яких немає ні рому, ні джина, ні натуральних соків. Через 1-1,5 року регулярного вживання коктейлю людина просто не може жити без підживлення алкоголю.

Відповідні кроки Зрозуміло, алкоголізм, як і будь-яке інше захворювання, необхідно лікувати - лікувати довго, серйозно і обов'язково за допомогою фахівців-наркологів.

Один з міфів стверджує, що жіночий алкоголізм піддається лікуванню набагато важче, ніж чоловічий. Це так і не так одночасно. Так, жінки швидше потрапляють в залежність від алкоголю. Часто, хоча далеко не завжди, дамський організм швидше руйнується під впливом великих доз спиртного. Проте в цілому механізм розвитку недуги однаковий для обох статей, як і однаковий механізм лікування.

Головна складність полягає в тому, що жінка сама рідко звертається за допомогою до фахівця. По-перше, тому що у нас в країні, на відміну від Заходу, не прийнято приносити свої переживання в медичний кабінет. А по-друге, тому що жінка до останнього моменту намагається приховати свою пристрасть від оточуючих. Адже громадська думка сформована впродовж багатьох століть і дуже несправедливо по відношенню до жінки. Якщо п'є чоловік, вважається, що його треба пожаліти і йому треба допомогти, тому проблеми питущого представника сильної статі майже відразу перетворюються на проблеми його дружини (подруги), матері, сестри і т. д. І жінка, як істота більш соціально організоване, веде свого п'яницю до лікарки, служить йому «милицею» весь період лікування, та ще і вивертається навиворіт, коли він починає звикати до нової, тверезого життя. Але якщо п'є жінка, її всі засуджують і від неї всі відвертаються.

Розуміючи це часто на підсвідомому рівні, всі представниці слабкої статі приховують свою «зв'язок» з пляшкою до тих пір, поки результат не відбивається на зовнішності питущою (з'являються набряки, задишка, нездоровий колір обличчя, різко псується характер). А це вже той етап розвитку захворювання, який і у чоловіків, і у жінок лікується значно складнішим, ніж початкова стадія. Біда в тому, що жінки частіше п'ють поодинці. Схаменися дорослі діти або чоловік (які зазвичай і приводять питущу жінку до психіатра-нарколога) ледве раніше, проблема вирішувалася б набагато простіше! Причому жінка, навіть більше ніж чоловік, потребує підтримки, розуміння, турботи, як у процесі лікування, так і після його закінчення, але саме цього вона і отримує менше всього, знову-таки «завдяки» сформованому громадській думці. Цей чинник теж дуже ускладнює завдання лікуючого лікаря. Словом, жіночий алкоголізм цілком переможемо, але тільки в одному випадку: якщо за жінку є, кому боротися, якщо у неї є сім'я. Відповідальність перед близькими, відчуття, що хтось тебе потребує, - один із найпотужніших стимулів, який допомагає жінці одужати. А без стимулу позитивного результату в такій ситуації не добитися.

Головним елементом втрати критики при алкоголізмі є нездатність хворих оцінити тяжкість зловживання алкоголем. У бесіді з лікарем відсутність критики не обов'язково має вид активного незгоди. Іноді (особливо, якщо хворі поступили на лікування повторно) вони зовні охоче зізнаються в пияцтві, але в душі залишаються при своїй думці. Втрату критики можна визначити зазвичай не в прямій розмові, а в іншій обстановці, наприклад, на сеансах групової «недирективної» психотерапії. Заперечуючи у себе алкоголізм, хворі вдаються до певної шаблонної аргументації. Як підкреслив Є. Блейлер, вона використовується всіма пацієнтами однаково, незалежно від їх освіти і культури. Порівнюючи свій стан зі станом інших хворих, хворий не знаходить у себе тих важких проявів алкоголізму, які є у інших, або пояснює свої випивки особливими обставинами: «не можна було не випити». Зниження критики рідко стає тотальним; зазвичай до якихось обговорюваних питань хворі більш критичні, а до інших - менш. Зокрема, хворі досить добре усвідомлюють шкоду, що наноситься алкоголем їх фізичному і психічному здоров'ю або матеріального добробуту. Однак вони набагато гірше розуміють негативні наслідки випивок для сім'ї або просування по роботі.

На думку багатьох вчених алкоголь розглядається схильними до залежності людьми в якості засобу, що допомагає їм функціонувати і зменшувати їх "біль існування". У цих осіб з часом виробляється механізм т.зв. замкнутого кола. У міру розвитку процесу залежно алкоголь, будучи джерелом позитивного емоційного стану, починає поступово заміщати, виштовхувати всі колишні джерела цього стану.

Деякі психологічні передумови до розвитку алкоголізму: Низька або, навпаки, завищена самооценка.Сложності в общеніі.Псіхологіческіе комплекси.Неуменіе справлятися зі своїми чувствамі.Високій рівень внутрішньої напруги, тривалий стрес. Схильність до ризикованих сітуаціям.Проявленія алкоголізму на психологічному рівні: тунельних бачення - всі думки прямо або побічно сконцентровані на употреблении.Избирательная пам'ять - пам'ятається хороше, погане забивается.Скачущее емоційний стан - від безпам'ятства до вкрай інтенсивним почуттям. Нав'язливе бажання употребіть.Провали, погіршення памяті.Душевние страждання за відсутності наркотіка.Отріцаніе проблем, пов'язаних із вживанням, самої болезні.Нарушена причинно наслідковий связь.Неспособность адекватно сприймати реальность.Ложь - навіть там, де простіше сказати правду.
Яндекс.Метрика